Forum Oddział Wart Cywilnych Strona Główna

Oddział Wart Cywilnych
forum O.W.C. i Pracowników wojska
 

"Związki Zawodowe" Historia oraz po co istnieją.
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Oddział Wart Cywilnych Strona Główna -> M.O.Z. NSZZ"Solidarność"Pracowników Cywilnych MON
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
owucelot11
Expert
Expert



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 140
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: 11rbm

PostWysłany: Czw 19:41, 26 Lut 2009    Temat postu:

Od 27.02.2009 na ekrany kin , wchodzi film ''Popiełuszko '' . Jest to historia życia , oraz tragicznej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki , Kapelana Solidarności . W moim składzie będzie zorganizowany wyjazd na ten ciekawy zapis prawdziwej historii Solidarności .POLECAM .

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
licencjat
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 666
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Płn.Polska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 15:35, 05 Mar 2009    Temat postu:


Cytat:
Komunikat ze szczytu społecznego

Przedstawiciele NSZZ "Solidarność" - przewodniczący Janusz Śniadek, z-ca przewodniczącego Maciej Jankowski i Jacek Rybicki uczestniczyli w tzw. szczycie społecznym poświęconym kryzysowi, który odbył się z inicjatywy Prezydenta RP w Pałacu Prezydenckim.

Janusz Śniadek, który wraz z minister pracy Jolantą Fedak otwierał pierwszą sesję debaty, podkreślił, że ochrona miejsc pracy powinna być priorytetem w działaniach rządu - tymczasem tylko w styczniu 160 tysięcy osób straciło zatrudnienie, a kolejne dziesiątki tysięcy są zagrożone utratą pracy. Rozumieją to pracownicy, rozumieją pracodawcy, ale potrzebna jest aktywność rządu.

Przewodniczący "S" odniósł się krytycznie do proponowanych zmian w kodeksie pracy, podkreślając, że zmiany te to przykład nadużycia sytuacji kryzysowej do demolowania ochronnych funkcji kodeksu. Zaproponował przyjęcie specjalnej ustawy antykryzysowej, która będzie uwzględniała wypracowane w dialogu autonomicznym z pracodawcami stanowisko dotyczące m.in. dodatkowych źródeł finansowania wynagrodzeń za czas przestoju (tzw. częściowe bezrobocie), obniżenia stawki podatku VAT na podstawowe artykuły żywnościowe, podniesienie kwoty wolnej od podatku dla najmniej zarabiających, niezbędne ułatwienia umożliwiające szybsze wykorzystanie funduszy unijnych. Nie ulega kwestii, że w te działania musi zaangażować się budżet państwa. Śniadek przestrzegł przed polityką oszczędności, która może zatrzymać polską gospodarkę, której nie uratuje euro. Euro nie jest receptą na kryzys, choć oczywiście musimy rozmawiać o sposobie i terminie jego wprowadzenia - podkreślił przewodniczący KK. Na koniec zwrócił się do Prezydenta o kontynuowanie tej formy dialogu.

Wielu ekonomistów w trakcie dyskusji podkreślało, że skuteczna walka z kryzysem wymaga ustalenia projektów, które dadzą tzw. efekt mnożnikowy - czyli zapewnią wzrost gospodarczy, a następnie zastanowić się, z jakich środków te działania sfinansować - poprzez fundusze unijne, środki budżetowe etc. Tymczasem u nas działania rządu skupiają się na oszczędnościach.

Zarówno premier Tusk jak i minister Fedak zadeklarowali uznanie wyników tzw. dialogu autonomicznego. Premier podkreślił jednocześnie wolę dialogu nad strategicznymi decyzjami rządu, w tym sposobem i terminem wprowadzenia euro. Zaznaczył też, że większość dziedzin w tym waloryzacja rent i emerytur będą finansowane zgodnie z przyjętymi założeniami budżetowymi.

Szczyt społeczny nie miał na pewno charakteru przełomowego. Niemniej był pierwszą tak szeroką debatą o przyczynach, a przede wszystkim o skutkach kryzysu i sposobach przeciwdziałania chroniących miejsca pracy.

Prezydent zadeklarował dalsze działania zmierzające do wypracowania szerokiego porozumienia dotyczącego walki z kryzysem.


opr: Marta Pióro. Każda zmiana w Kodeksie Pracy;"dotknie",także i Naszą grupę zawodową...bez względu na "cudowne"zapisy w PUZP. Idea Exclamation

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
licencjat
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 666
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Płn.Polska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 10:33, 14 Maj 2009
PRZENIESIONY
Czw 20:10, 14 Maj 2009    Temat postu:


Cytat:


Solidarność zaprasza 4 czerwca na mszę w Gdańsku;
Władze Solidarności zapraszają "wszystkich, którym bliskie są ideały" związku do udziału 4 czerwca w uroczystej mszy św. pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku.
"Po mszy św. przewidujemy wystąpienia i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców" - głosi komunikat prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" przekazany w środę PAP.

W rozmowie z PAP lider Solidarności Janusz Śniadek powiedział, że nie jest jeszcze do końca przesądzone, kto będzie przemawiał pod pomnikiem. Podkreślił, że na mszę św. i uroczystość po niej nie będą wysyłane żadne indywidualne zaproszenia.Obecność w Gdańsku 4 czerwca na obchodach 20. rocznicy upadku komunizmu zapowiedział w ubiegłym tygodniu prezydent Lech Kaczyński. Podkreślił, że Gdańsk to "stolica Solidarności", a on chce oddać cześć temu największemu ruchowi narodowemu w historii Polski.

Jak poinformowała w niedzielę Kuria Metropolitalna Gdańska mszy, która rozpocznie się o godz. 12.00, przewodniczył będzie prymas Polski kardynał Józef Glemp. Kazanie wygłosi metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

Odprawiona przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców msza ma mieć charakter dziękczynny za "dar wolności i niepodległości", w intencji "ludzi pracy Gdańska i Wybrzeża, szczególnie stoczniowców, którzy latem 1980 roku z determinacją i odwagą podjęli - odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego Jana Pawła II - trud +odnowienia oblicza+ polskiej ziemi, wypowiadając +w nowy sposób i w nowym kontekście+ słowo Solidarność".

Przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców miało się także odbyć spotkanie premierów krajów europejskich z młodzieżą. Jednak wobec zapowiedzianej na 4 czerwca w tym samym miejscu manifestacji Solidarności premier Donald Tusk postanowił o przeniesieniu politycznej części obchodów, z udziałem szefów rządów krajów Grupy Wyszehradzkiej, do Krakowa. Premier zapowiedział, że po spotkaniu w Krakowie przyjedzie też do Gdańska.

4 czerwca po południu w siedzibie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się druga część, zorganizowanej przez Europejskie Centrum Solidarności, konferencji "Solidarność i upadek komunizmu", która rozpocznie się dzień wcześniej w Warszawie.

Podczas gdańskiej części konferencji zaplanowano przemówienie Lecha Wałęsy. B. prezydent potwierdził już swoją obecność. W konferencji uczestniczyć będą także m.in. b. minister spraw zagranicznych RFN Hans-Dietrich Genscher, b. prezydent Czech Vaclav Havel, b. premier Słowacji Jan Czarnogursky, b. prezydent Bułgarii Żelju Żelew oraz b. premier Jan Krzysztof Bielecki.

Wieczorem 4 czerwca na terenie Stoczni Gdańsk odbędzie się pięciogodzinny koncert z udziałem m.in. Kylie Minogue i Scorpions
Idea Exclamation



@Licencjat post przenoszę ponieważ nie widzę w poście związku z planowaną demonstracją PC MON. STORM


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Oddział Wart Cywilnych Strona Główna -> M.O.Z. NSZZ"Solidarność"Pracowników Cywilnych MON Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel & Download

Regulamin